Bingo zasady

Jedna z ważnych gier hazardowych, które nie polegają na przekładaniu i dobieraniu kart, to oczywiście bingo. Do gry potrzebna jest plansza składająca się z dwudziestu pięciu pól ułożonych w rzędach po pięć. Osoby grające w rozgrywce mogą selekcjonować bądź zakreślać pola, w ten rodzaj formując wzór będący celem gry. Należy wtedy zawołać: Bingo! Wygrana to oczywiście powodzenie dodatkowo odpowiednią kwotę.

Plansze, w których posiadaniu są gracze, bezsprzecznie nie są jednakowe - umożliwia to wyłonienie zwycięzcy. Gra pod względem zasad podobna jest nieco do znanego z telewizji "Koła Fortuny". Osoba prowadząca oddaje losy graczy w ręce przypadku, dokonując losowania - ma do dyspozycji pudełko bądź pojemnik naszpikowany kulami, na których napisano poszczególne liczby.

Wylosowanie danego numeru jest obwieszczane i wszyscy, którzy mają taki numer na planszach, mogą go oznaczyć. Ważne - przed rozpoczęciem gry powinno być wiadomo, co trzeba ułożyć, często jest też tak, że zaczyna się dość minimalistycznie, a kończy na całych planszach. Gra toczy się nieraz na dużej ilości plansz jednocześnie, co praktykowane jest głównie w salonach gry. Można mieć też plansze podwójne, nazywane po prostu "dual dab".