Odmiana pokera : Texas

Z popularnego na całym świecie pokera wyłoniła się jedna z jego odmian, to jest "teksańskim klinczem". Obserwując sytuacje w kasynach można zaprezentować, że żadna inna odmiana nie zdobyła aż tak serc graczy. Rozgrywki Texas Hold`em to materiał na turnieje, w których gra traktowana jest jako zawody w rywalizacji między najzdolniejszymi graczami. Występuje też w salonach gry, przyjęła się tak samo jak mocno w internetowych kasynach i w wersjach na telefony komórkowe.

Liczba graczy nie powinna przekraczać dziesięciu, może być ich mniej. Podstawowe reguły gry różnią się lekko w każdej z trzech istniejących pod-wersji - odmian stworzonych na podstawie modyfikacji głównych zasad. Są to wersje: No Limit, Pot Limit oraz Limit. Chodzi o to, że na początku gry gracze powinni postawić pewną kwotę pieniędzy - nazywa się to "ciemnymi stawkami".

Po rozdaniu kart kwota ta może zostać podbita określoną ilość razy zgodnie z regułami konkretnej wersji Texas Hold`em. Na przykład w wersji Limit podbijanie jest w pełni limitowane, podobnie jak pod względem kwoty, jak i ilości, w wersji No Limit można podbijać jak tylko się chce i ile się chce. Sposobność podbicia stawek albo wykonania innej czynności (można też zrezygnować) występuje kilkakrotnie, a później gracze ujawniają swoje karty.